Blog > Komentarze do wpisu

Elephants Dream

elephants_dream

Jako zwolennik wolnego oprogramowania oraz Creative Commons, a do tego miłośnik grafiki komputerowej, w końcu musiałem natrafić na inicjatywę Orange Open Movie Project. O co chodzi, a dokładnie chodziło? Projekt miał na celu stworzenie krótkometrażowego filmu, konkretnie animacji, która powstanie wyłącznie przy pomocy darmowych i otwartych narzędzi w tym Blendera. Zadaniem ludzi zaangażowanych w produkcję obrazu było pokazanie ogromnych możliwości wymienionych wcześniej aplikacji, które w realny sposób pozwalają na stworzenie profesjonalnego filmu.

Premiera odbyła się 24 marca 2006 w Amsterdamie po prawie ośmiu miesiącach prac. Film trwa około dziesięciu minut i moim zdaniem prezentuje się po prostu świetnie, zresztą sami oceńcie:

Na koniec należy podkreślić, że cała animacja dostępna jest na licencji Creative Commons, która pozwala każdemu na rozpowszechnianie, kopiowanie oraz remiksowanie utworu, pod warunkiem uznania jego autorstwa. Film można pobrać oczywiście bezpłatnie ze strony głównej projektu. Witryna zawiera również wszelkie niezbędne informacje, ścieżkę dźwiękową oraz tłumaczenia, a także materiały multimedialne związane z produkcją obrazu.

środa, 28 marca 2007, stl
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Nowe projekty Blender Foundation z Long Way
Pamiętacie ostatni projekt Blender Foundation o nazwie Orange , którego owocem była animacja pt. Elephants Dream ? To nie koniec, organizacja na szczęście nie spoczęła na laurach i tak oto ku mojej wielkiej radości narodził się nam kolejny projekt ... »
Wysłany 2007/07/06 17:34:24
O króliczku z wielkim sercem z Long Way
Przedwczoraj swój sieciowy debiut miał kolejny otwarty film - Big Buck Bunny . Dzień Dziecka to z pewnością doskonała okazja, aby zapoznać się z tą animowaną produkcją zrealizowaną wyłącznie za pomocą wolnego oprogramowania. Myślę, że Fundacja ... »
Wysłany 2008/06/01 09:37:40
Sintel z Long Way
Pierwszego października w sieci zadebiutował kolejny film spod znaku wolnego oprogramowania. Sintel , bo taki właśnie tytuł nosi ów obraz, to już trzeci film stworzony w ramach inicjatywy Open Movie Project, powołanej do życia przez fundację Blender. ... »
Wysłany 2010/10/02 19:25:32
Tears of Steel z Long Way
Fundacja Blender nie ustaje w wysiłkach promowania darmowych i otwartych rozwiązań w dziedzinie kinematografii. Do sieci trafił właśnie kolejny już film stworzony w ramach inicjatywy Open Movie, której to celem jest zaprezentowanie ogromu możliwości, ... »
Wysłany 2012/10/01 11:32:05
longway

Mini blog

Treść bloga dostępna jest na licencji Creative Commons. by-nc-nd