Blog > Komentarze do wpisu

O króliczku z wielkim sercem

Przedwczoraj swój sieciowy debiut miał kolejny otwarty film - "Big Buck Bunny". Dzień Dziecka to z pewnością doskonała okazja, aby zapoznać się z tą animowaną produkcją zrealizowaną wyłącznie przy użyciu wolnego oprogramowania. Myślę, że Fundacja Blender po raz kolejny udowodniła, że za pomocą całkowicie darmowych narzędzi, można spokojnie stworzyć w pełni profesjonalny obraz. Co prawda animacja nie dorównuje dziełom, takich wytwórni, jak DreamWorks, czy Pixar, ale dosłownie depcze im po piętach.

Big Buck Bunny to po prostu typowa kreskówka, w której znajdziemy wiele zapożyczeń i klasycznych gagów. Więcej informacji, jak i sam film dostępny w kilku formatach wideo, znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie projektu. Tymczasem, zapraszam Was na seans:

niedziela, 01 czerwca 2008, stl
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Sintel z Long Way
Pierwszego października w sieci zadebiutował kolejny film spod znaku wolnego oprogramowania. Sintel , bo taki właśnie tytuł nosi ów obraz, to już trzeci film stworzony w ramach inicjatywy Open Movie Project, powołanej do życia przez fundację Blender. ... »
Wysłany 2010/10/02 19:24:28
Tears of Steel z Long Way
Fundacja Blender nie ustaje w wysiłkach promowania darmowych i otwartych rozwiązań w dziedzinie kinematografii. Do sieci trafił właśnie kolejny już film stworzony w ramach inicjatywy Open Movie, której to celem jest zaprezentowanie ogromu możliwości, ... »
Wysłany 2012/10/01 11:32:05
Komentarze
Gość: niebrat, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/06/01 09:55:23
No no no, aż się chce zacząć bawić grafiką :) niewiarygodne, że za darmo udostępniają narzędzia, którymi stworzyć można takie perełki
-
Gość: Stefan, *.derby.waw.pl
2008/06/06 09:37:32
Czy Wam też to małe-złośliwe kojarzy się z Kaczorem?
-
stl
2008/06/06 10:25:00
To już takie nasze narodowe skrzywienie ;)
longway

Mini blog

Treść bloga dostępna jest na licencji Creative Commons. by-nc-nd