Wideo

środa, 21 maja 2008

Lilium Urbanus to bardzo sympatyczna animacja stworzona przez dwójkę dyplomowanych studentów SVA, obecnie pracowników znanych agencji, takich jak Shilo, czy Nathan Love.

Cóż mogę napisać, sekwencja prezentuje się naprawdę pięknie, jest kolorowa, dynamiczna, a co najważniejsze, wykonana z finezją. Rozsiądźcie się wygodnie i obejrzyjcie, jak rośnie metropolia (nie zapomnijcie włączyć głośników - w tle szumi interesująca melodia autorstwa Dante Nou).

Wideo w przyzwoitej jakości dostępne jest na oficjalnej stronie projektu.

sobota, 11 sierpnia 2007

Wideo prezentujące koncept androida patrolującego ulice Johannesburga, miasta położonego w południowej Afryce. Twórcą animacji jest Neill Blomkamp reżyser nadchodzącego filmu pt. "Halo" oraz autor chyba wszystkim dobrze znanej reklamy Citroëna z robotem w roli głównej. Mimo, że sekwencja ma już ponad trzy lata, nadal robi spore wrażenie.

Zobacz także:

sobota, 28 lipca 2007

Bardzo sympatyczna animacja wykonana przez grafików z agencji Spontaneous. Zdecydowanie coś dla fanów Transformers ;)

sobota, 17 lutego 2007
reisefieber

Reisefieber to wystawa Wojtka Doroszuka, prezentująca jego najnowsze filmy zrealizowane w Berlinie. Sekwencje wideo są próbą dialogu z ekspozycją Shahrama Entekhabi "It's Been a Long Way, Baby...", która w listopadzie zeszłego roku otworzyła projekt Transkultura.

Kilka podstawowych informacji dla zainteresowanych:

  • Data i czas: wystawa otwarta od 25 stycznia do 25 lutego 2007 w godz. 11:00 - 18:00 (we wszystkie dni tygodnia - z wyjątkiem poniedziałków, w czwartki Galeria czynna do godz. 20:00)
  • Miejsce: Bunkier Sztuki (Galeria Dolna), Plac Szczepański 3a, Kraków (mapka dojazdu)
  • Ceny biletów: ulgowy - 3 zł, normalny - 6 zł, rodzinny - 12 zł
piątek, 08 grudnia 2006
its_been_a_long_way_baby

Powoli, lecz sukcesywnie otaczający nas świat staje się jedną wielką globalną wioską. Prócz oczywistych korzyści, taka sytuacja niesie ze sobą mnóstwo problemów. Przenikające się kultury, ideologie oraz wartości często kształtują wśród lokalnych społeczności skrajne poglądy, takie jak rasizm czy ksenofobię.

Wystawa "It's Been a Long Way, Baby..." otwiera cykl Transkultura, poświęcony przemianą kulturowym zachodzącym w skutek koegzystencji skrajnie odmiennych cywilizacji. Bardzo ważnym aspektem jest tutaj tzw. figura "obcego", z którym spotykamy się pracując, podróżując, którym w końcu bywamy i my sami dla innych ludzi.

Kilka podstawowych informacji dla zainteresowanych:

  • Data i czas: wystawa otwarta od 17 listopada do 31 grudnia 2006 w godz. 11:00 - 18:00 (we wszystkie dni tygodnia - z wyjątkiem poniedziałków, w czwartki Galeria czynna do godz. 20:00)
  • Miejsce: Bunkier Sztuki (Galeria Dolna), Plac Szczepański 3a, Kraków (mapka dojazdu)
  • Ceny biletów: ulgowy - 3 zł, normalny - 6 zł, rodzinny - 12 zł
It's Been a Long Way, Baby...

W swoich kilkuminutowych filmach Shahram Entekhabi wciela się między innymi w postać islamskiego fundamentalisty, kurdyjskiego aktywisty, gangstera czy latynoskiego partyzanta. Artysta prezentuje ludzi zepchniętych na margines społeczeństwa oraz stereotypowe wizerunki emigrantów, tak często przecież obecne w naszych umysłach.

Jeśli chodzi o moje odczucia, to mimo ciekawego ujęcia problemu wystawa "It's Been a Long Way, Baby..." nie zrobiła na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Jednak, choć nie zmusiła mnie do głębszych przemyśleń, to jednak pozostawiła po sobie pozytywne wrażenie, a przede wszystkim o to mi właśnie chodziło. Tak czy inaczej gorąco zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony autora, na której znajdziecie zdjęcia, obrazy, a nawet krótkie prezentacje wideo.

Przydatne linki:

  • Oficjalna strona Shahrama Entekhabi
  • Informacje na temat wystawy "It's Been a Long Way, Baby..."
  • Oficjalna witryna projektu Transkultura

W tle: Linkin Park - My December

longway

Mini blog

Treść bloga dostępna jest na licencji Creative Commons. by-nc-nd