Seriale

niedziela, 26 sierpnia 2007

Serial Heroes powraca :) Ciekawe kiedy drugi sezon zadebiutuje w polskiej telewizji, ja w każdym razie aż tyle czasu czekać nie będę, zapewne tak, jak i większość fanów.

Źródło: 2UP

piątek, 20 lipca 2007

Jestem naprawdę wielkim miłośnikiem seriali i dlatego chciałbym Wam przedstawić kilka moich ulubionych tytułów :)

1. Heroes

heroes

Zdecydowanie mój serialowy numer jeden, choć muszę podkreślić, że na początku podchodziłem do niego dość negatywnie, zapewne ze względu na niesłuszne skojarzenia z innym tytułem (konkretnie "4400", który niestety nie zdobył mojego uznania). Hereos to historia o ludziach, którzy z dnia na dzień odkrywają w sobie niezwykłe moce. Wszyscy główni bohaterowie są ze sobą w jakiś sposób powiązani, ale każdy z nich inaczej patrzy na swój "dar". Z kolejnymi odcinkami coraz bardziej zagłębiamy się w fabułę serialu i poznajemy świetnie zbudowane profile osobowościowe występujących postaci. Cały tytuł jest utrzymany w lekko komiksowej konwencji, co na szczęście jest tylko i wyłącznie jego dodatkowym atutem. Podsumowując - pasjonująca historia, genialna obsada oraz niesamowity klimat.

2. Battlestar Galactica

battlestar galactica

Bardzo daleka przyszłość. Ludzie po skazaniu Cylonów (stworzonych przez siebie androidów) na wygnanie zamieszkują w pokoju 12 kolonii. Jednak pewnego dnia Cyloni powracają i praktycznie wyniszczają rodzaj ludzki. Jedyny ocalały okręt wojenny Battlestar Galactica wraz kilkudziesięcioma statkami kolonialnymi wyrusza na poszukiwanie legendarnej planety, którą jest... Ziemia. Wbrew pozorom serial nie skupia się głównie na walce, a na relacjach zachodzących pomiędzy ludźmi a Cylonami, którzy już niekoniecznie przypominają blaszane puszki, jak to było przed laty. Tytuł dosyć mocno porusza aspekty wierzeniowe, nie chcę wyjaśniać, o co dokładnie chodzi, ale zapewniam, że to naprawdę interesujący wątek całej historii.

3. Band of Brothers

band of brothers

Serial opowiadający historię słynnej Kompani E biorącej udział w wielu walkach podczas II Wojny Światowej. Dzięki Band of Brothers możemy zrozumieć, jak wielkie zmiany zachodzą w umysłach walczących żołnierzy, których przecież psychika praktycznie każdego dnia musi zmierzyć się z wprost niepojętą dawką okrucieństwa. Krwawe oraz widowiskowe bitwy, specyficzny klimat i oczywiście wspaniałe aktorstwo - to wszystko sprawia, że Kompania braci zasłużenie zamyka podium.

4. Lost

lost

Historia o losach grupy rozbitków ocalałych z katastrofy lotniczej, którzy powoli odkrywają tajemnice pozornie bezludnej wyspy położonej gdzieś na Pacyfiku. Serial budzący totalnie skrajnie odczucia. Mnie osobiście wciągnęły te wszystkie dziwne zagadki, choć przyznam się, że trochę denerwuje mnie na przykład spora ilość porzuconych wątków (oby twórcy nie starali się na siłę wszystkiego wyjaśnić w ostatnim odcinku). Tak, czy inaczej serial oceniam pozytywnie, ale do czołówki sporo mu jeszcze brakuje.

5. Prison Break

prison break

Więzienie Stanowe Fox River. Lincoln Burrows zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo i zakazany na karę śmierci. Michael Scofield, inżynier o nieprzeciętnej inteligencji postanawia ocalić starszego brata, dlatego pozoruje napad na bank, dzięki czemu trafia do tego samego zakładu karnego, który tak na marginesie sam zaprojektował. Plany Fox River przemyca do celi w postaci tatuażu pokrywającego większą część jego ciała. Ciekawy serial trzymający w napięciu, poza dosyć częstymi przerywnikami przenoszącymi akcję poza więzienie. Interesujący pomysł, ale bez rewelacji.

środa, 18 kwietnia 2007

Pamiętacie serial "Band of Brothers"? Steven Spielberg wraz z Tomem Hanksem i Garym Goetzmanem przygotowują się do produkcji kolejnego dramatu wojennego w formie miniserialu - "The Pacific". Obraz zostanie podzielony na 10 odcinków i pochłonie aż 150 mln dolarów. Fabuła skoncentruje się na walkach z okresu II Wojny Światowej na Pacyfiku. Zdjęcia ruszą w okolicach sierpnia i potrwają prawie rok, wprost nie mogę się już doczekać.

Szkoda, że pewnie tak, jak w przypadku Kompanii Braci, Hanks nie wcieli się w żadną z głównych postaci.

longway

Mini blog

Treść bloga dostępna jest na licencji Creative Commons. by-nc-nd